вірші

Jan. 29th, 2016 08:06 pm
chervonakhmera: (chervona_khmera)
В далекому 2012-му. Мій чоловік написав цей вірш...

Originally posted by [livejournal.com profile] bajdykevic at вірші


Наші Крути.

Вони були всі юні і наївні

Можливо навпаки – відважні й злі

Все це наївно і не так цікаво нині

Цікаво ким без них були би ми…

Майбутнє завжди є за переможцем

І перемога то можливість щось змінить

У хлопців тих не було шансів зовсім

Їх вибір був ходить чи не ходить

Й вони пішли

А ми лишились

                            в місті Київ

Хоч це нічого вже змінити не могло

Це був останній бій їх й перший вибір

А в нас й такого бою не було

Тож нам лишився вибір та поразка

Серед країни міста та зими

Цей вибір чи то кара нам чи ласка

Та тільки так дано перемогти.

chervonakhmera: (chervona_khmera)
Адель "Rolling in the deep" у виконанні Національного академічного оркестру народних інструментів
Adele "Rolling in the deep" in the performance of National Ukrainian Academic Orchestra of Folk Instrument

chervonakhmera: (chervona_khmera)

Всі без виключення радянські металісти знають про паранормальне явище, яке затмєває прєсловутий перевал Дятлова чуть мєнєє ніж повністю.

В далекому 1991-му році гурт Арія в альбомі з позитивною назвою "Кров за кров" виклав пісеньку на вірш Маргарити Пушкіної "Прощай Норфолк." Текст пісеньки присвячено історичній події, яка відбувалася в серпні 1915 року.

Справа в тому, що текстовки Арії відображали багатий внутрішній світ пані Марго. Про що пані Марго прочитає, про те вірш і напише. Майже як сучасні топ блогери. Саме завдяки начитаності пані Марго, інтелектуальний рівень текстів гурту Арії приємно відрізнявся від майже всіх інших метал гуртів радянського простору. Але я відволіклася.

На жаль, в вірші про Норфолк чи то навмисно, чи ні, пані Марго лажанулася і внесла хибний рядок про те, що британці воювали із німцями (""Немцы убитых тащили во рвы "").

Насправді, дивна історія з батальйоном Норфолкського полку сталася навіть не в Британії, а в Туреччині, на півострові Галліполі, що в древності звався як Херсонес Фракійський, що вже дещо насторожує. І бій йшов в рамках Першої Світової війни між британською армією та турецькою армією заради захоплення країнами Антанти, головним чином Англією, чорноморських проток Дарданелли і Босфор.

До речі, саме сьогодні Туреччина закрила ці протоки для російського флоту.
Сама таємнича подія була в тому, що батальйон 1/5 (один дріб п'ять), королівського Норфолкського полку увійшов в туман, за іншими джерелами хмару, а коли туман розсіявся, всі бійці зникли. Завдяки відсутності на той час GPS, супутникового та мобільного зв"язку, айфонів, смартфонів та особистих камер, відновити хід подій наразі доволі важко. На основі цієї події склалося декілька версій, одна іншої таємничіша.

Реалістичні версія, до речі, вельми актуальні для нас особисто, самі розумієте, чому:

1. Британські солдати просто потрапили в полон до турків і були вбиті, але Туреччина досі заперечує факт розправи над британцями.
2. Загін полку Норфолк знищила власна артилерія.
3. Версія ґрунтується на фактах про невдалу атаку і видумуванні інших версій для приховування помилок. Версія має своє підтвердження документально. Галіполльська кампанія насправді була програна британцями через жахливі прорахунки командування в координації і організованості дій.
4. Пояснення про те, що частина норфолкців потрапила в полон, а основна частина була знищена, може бути істинним, якщо припустити, що їх смерть сталася через штикову атаку, а не стрілянину.

Отже, чим більше засекречувати, тим більше виникає уфологічних вигадок. Інопланетяни, аццкій сотона та істоти з паралельного простору, а не помилка керівництва.

Ну і на останок смішна хохма про цю пісню. Справа в тому, що вірші пані Марго Пушкіної хоч і гарні з поетичної точки зору, але бувають і невдалі з боку дикції. В пісні "Прощай Норфолк" рядок "И рванулся над ущельем яркий столб огня" співати живцем не дуже зручно, тому соліст при виконанні часто помиляється на більш розмовний вигляд "Ибанулся над ущельем яркий столб огня"..До речі, приємно зазначити, що україномовна статті в вікіпедії більш детальна, ніж російськомовна. Чому, запитаєте ви, мої любі друзі? Просто тому, що український осередок арійців більш потужний. от і все.:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9D%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%83
chervonakhmera: (chervona_khmera)
Дуже цікаво про електростанцію в Ізраілі.

В 1930 году строится сравнительно крупная электростанция в Нахараиме, при впадении реки Ярмук в Иордан. Через несколько лет река проложила в мягких грунтах новое русло, обойдя плотину, которая оказалась на иорданской территории.В 1930 году строится сравнительно крупная электростанция в Нахараиме, при впадении реки Ярмук в Иордан. Через несколько лет река проложила в мягких грунтах новое русло, обойдя плотину, которая оказалась на иорданской территории.

Більше тут: http://users.livejournal.com/yozhik_/30901.html
chervonakhmera: (chervona_khmera)

До речі, сьогодні 111 років тому в столиці Рашн Імперія відбулася кривава неділя.

Зранку робітники всіх районів Петербурга рушили до Зимового палацу, разом з ними йшли жінки, діти, старі; люди несли корогви, ікони, царські портрети, співали молитви. Усього на вулиці вийшло понад 140 тисяч чоловік. В 12 годин дня кавалерія атакувала хід біля Нарвських воріт, піхота дала п'ять залпів. Гапон, що йшов з колоною Нарвського району, зник. Через годину біля Троїцького моста були зустрінуті вогнем колони Виборзької й Петербурзької сторін.

О 2-й годині дня частини Преображенського полку, що стояли біля Зимового палацу, дали три залпи по людях, що перебували в Олександрівському саду, біля Палацового мосту і будинку Головного штабу. Наказ — стріляти по мирному натовпу, віддав дядько імператора — великий князь Володимир Олександрович[1]. Олександрівський парк був засіяний сотнями вбитих і поранених, кавалерія й кінні жандарми рубали робітників шашками, добивали поранених, не жаліючи ні жінок, ні дітей, ні старих. Залпи гриміли на Невському проспекті, на Морській і Гороховій вулицях, біля Казанського собору. У підсумку 9 січня було вбито більше тисячі й поранено більше 2 тисяч чоловік.

Привітайте своїх російських родичів з цією датою. Легітимний правитель мав повне право розстріляти беззбройних людей...

chervonakhmera: (chervona_khmera)
Цього дня відзначається день Св. Миколая

1917 — парламент Фінляндії проголосив незалежність країни від Росії.
Для багатьох фінських родин традиційно у цей день запалювати дві свічки — синю й білу — в кожному вікні свого будинку у вечірній час. Цей звичай походить з 1920-их років, але ще раніше свічки ставили у вікна в день народження поета Йогана Людвіга Рунеберга, як мовчазний протест проти російського гноблення. Популярна легенда каже, що дві свічки використовувалися як знак для інформування молодих фінів на їх шляху до Швеції та Німеччини, щоб стати єгерами, що будинок готовий запропонувати житло і прихистити від росіян.

А ще цього дня 6-го грудня 1778 року народився єдиний відомий фізик гей — Жозеф-Луї Гей-Люссак, французький фізик і хімік, автор одного з «газових законів», винахідник спиртометра і гідрометра.
chervonakhmera: (chervona_khmera)

Ще новини ‪#‎Цього_дня‬. 5-го грудня

1918 — підписано Договір про дружбу та співпрацю між Українською Державою та Грузинською Демократичною Республікою.
--- в 1918 обидві держави ще не були складовими частинами потворного лєго-совєтікуса.

1925 — прем'єра фільму Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін» --- чєрві в м"ясі, руський бунт та підфарбований Ейзенштейном власноруч червоний прапор. До речі, в Ейзенштейна цікава біо, якось вам про нього потошню.

А от цікаві дві події відбулися одночасно в різних півкулях, наскільки в різних світах вони за сенсом:
1929 — у складі СРСР створили Таджицьку РСР. Перед цим Таджикистан був автономною республікою в складі Узбекистану.
1929 — у США створили першу у світі організацію нудистів.

Цього дня в Москві та Єрусалимі мають бути народні гуляння, адже сталися такі події:
1931 — Більшовики підірвали храм Христа Спасителя в Москві. --- комуністичні баби із портретами Сталіна мають мітингувати під басейном, тобто під сучасним храмом.
1949 — Єрусалим проголосили столицею Ізраїлю. --- вітання.

А ще цього дня народини в двох найнецікавіших поетів великої російської літератури, чиїми віршами тортурили радянських школярів:
1803 — Федір Тютчев, російський поет.
1820 — Фет Афанасій (Шеншин), російський поет.

chervonakhmera: (chervona_khmera)
#‎Цього_дня‬ 5-го грудня в 1918-му проголошено Руську Народну Республіку Лемків.
Я про це не мала гадки. Тому більше історії:
Лемко-Русинська Республіка, Руська Народна Республіка Лемків або Флоринська Республіка була заснована у Флоринці (нині Новосондецький повіт Польщі) 5 грудня 1918, унаслідок Першої Світової війни, після ліквідації Австро-Угорської імперії. Як москвофільська організація[1], спочатку мала намір об'єднання з демократичною Росією і виступала проти об'єднання з Західноукраїнською Народною Республікою. Оскільки об'єднання з Росією не було можливе, вона намагається приєднатися до Карпатської України на південних схилах Карпат як автономна провінція Чехословаччини. Республіку очолив Президент Центральної Національної Ради, діяч русофільської орієнтації, доктор Ярослав Качмарчик[2]. Він вийшов з польської тюрми в березні 1920.

Ця держава мала подібну історію з Команчанською Республікою у східній Лемківщині. Діячів Лемковської республики польска влада звинуватила у державній зраді, але процес закінчився їх виправданням. Одним з їх захисників був Кирил Черлюнчакевич.
5 грудня 1918 року члени республіки заявили: «Ми, народ русинський, що живуть в компактному поселенні в південній частині галицьких адміністративних одиниць Новий Тарг, Новий Сонч, Грибов, Горліце, Ясло, Кросно і Санок і не хочуть бути включені до складу Польської держави, і бажаємо розділити долю наших братів русинських в Спиші, Шаріш та Земплінському окрузі, як географічні та етнографічні неподільне ціле».

Отакої!

chervonakhmera: (chervona_khmera)

Літературна подія ‪#‎Цього_дня‬.
‪#‎5_грудня‬ 1909-го року відбулася дуель на пістолетах російських поетів Максиміліана Волошина та Миколи Гумільова, яка сталася через розкриття таємниці Черубіни де Габріак.

Трішки історії. Черубіна де Габріак, це, по сучасному, був нік нейм в літературній соц. мережі нєкой Єлізавєти Дмітрієвой. Сама Дмітрієва в дитинстві хворіла на туберкульоз, від чого залишилася на все життя шкутильгою, цим її біо дещо схожа на Лесю Українку. Дмітрієва мала гарну гуманітарну освіту, вчилася в Сорбоні. Займалася перекладами іспанської поезії, і саме цей напрям її творчості сприяв появі її віртуального образу Черубіни де Габріяк.
Перебуваючі на дачі М. Волошина в Коктеблє, вона прийняла рішення розпочати таку літературну містифікацію в образі таємничої російськомовної католічки. Тобто, її вірші, по-сучасному, були готічні. Видавши декілько збірок, Чєрубіна отримала багато лайків, перепостів та взаємний бан між Волошиним та Гумільовим. Тодішнє життя в соц мережах було не менш драматичним, ніж зараз.

****
Задля історії має сенс відмітити, що всі ці салонні кніксени відбувалися в золотий час руської літератури. А потім сталася революція і всіх діючих осіб цього літературного перформанса згноїли в таборах та засланнях. Гумільов розстріляний в 21-му році, Волошин загинув від депресії через масовий відстріл друзів та соратників в 32-му, а Чєрубіна в Ташкентському засланні від запалення легенів в 28-му. Ібо нєфіг куйньой страждати, коли в країні комунізьм грядьот!

chervonakhmera: (chervona_khmera)
#‎Цього_дня‬ стільки цікавих подій.

Головне, це міжнародний день Волонтера, із яким вітаю майже всіх своїх фб-читачів, адже в волонтерства немає трудових книжок, в наш неспокійний час кожен хоч раз побував волонтером. Але серед вас є і ті, хто віддає волонтерству більшу частину власного часу, І саме таким волонтерам низький уклін.

А ще ‪#‎Цього_дня‬ неоднозначна річниця підписання у Будапешті меморандуму про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав — США, Великобританії та Росії в обмін на відмову України від ядерної зброї.

chervonakhmera: (chervona_khmera)
«Доки Україна зберігає свою національну єдність, доки її народ продовжує думати про себе як про українців і домагається незалежності, доти вона становить серйозну загрозу для самої суті совєтизму. (…) Бо українець не є і ніколи не був росіянином. Його культура, його темперамент, його мова, його релігія – вони відмінні. Попри залежність від Москви, він відмовлявся від колективізації, приймаючи радше депортацію і навіть смерть».

Ці слова Рафаеля Лемкіна, які він сказав в 1953 року  на доповіді  «Радянський геноцид в Україні» перед 3-тисячною аудиторію, що зібралася в Мангеттен-центрі в Нью-Йорку.

Якщо ви ще не в курсі, у 2015 році у Російській Федерації внесли праці Рафаеля Лемкіна про радянський геноцид в Україні до «федерального списку екстремістських матеріалів».http://www.memory.gov.ua/news/lyudi-pravdi-rafael-lemkin

post

Nov. 16th, 2015 05:11 pm
chervonakhmera: (chervona_khmera)
Originally posted by [livejournal.com profile] tassadar_ha at post
В начале 2014 Путин одним решительным ударом разрубил вот этот вот наш украинский шизофренический дуализм про братские народы, общую историю и все остальное. А вата отшлифовала результаты. Теперь все предельно просто: по всей 40-миллионной стране десятилетние дети играют во дворах в войнушки, где "наши против русских". Через десять лет они вырастут и станут требовать свою собственную повестку дня даже там, где еще вчера упоротые пенсы орали про Россию.

Ненависть - это очень, очень хорошо. Рад, что наконец-то научились.

chervonakhmera: (chervona_khmera)
Логіка? ні не чули про таке.
Діалог винесено з теми про Томське поховання.

chervonakhmera: (chervona_khmera)
Originally posted by [livejournal.com profile] minsk007 at Так вот она какая Политичанка
Не совсем по теме клуба, конеш, но интересно, так данная блогерша известна и скрывала в себе секрет - тролль или же ТП? Секрет раскрыт :)
Вкантактике Лины Удовик, то есть [livejournal.com profile] politichanka
Дохерищща фоток ТОП-блогерши. Забавно.
Бложек достаточно тупопёздный, брови ей хуй знает кто делал, но делал это плохо.
Смотрите пока не закрыла.


Хай лежить для історії.

Она это. ERMALEX76 целое расследование проводит по ней. Каждую пятницу выкладывает статьи о её деанонимизации. Выкапывает ТАКИЕ материалы,что диву даёшься. Искать в его постах по тэгу Политичанка. Промотайте страницу вниз. Там начало публикаций. Её фото появляются не в первой теме, он в дальнейших постах выкладывать начал. Там всё, и емайл переписка и темники от Суркова в почте. http://ermalex76.livejournal.com/tag/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Profile

chervonakhmera: (Default)
chervonakhmera

August 2017

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
2021 22232425 26
2728293031  

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 09:24 am
Powered by Dreamwidth Studios